تلفن: 3-38335800-035 Email: info@sai-co.com

تاریخچه آسانسور

تاریخچه آسانسور در جهان

استفاده از بالابرهای باری قرقره ای به سالیانی قبل از میلاد بر می گردد که با حرکات تکاملی مداوم ، قابل استفاده برای انسان گردید ، لیکن پایه گذار علمی و طراح آسانسور امروزی را باید دانشمند و ریاضی دان بزرگ ، آتوود دانست ، که با ساختن ماشین آتوود ، که عبارت بود از دو وزنه که با یک نخ به یکدیگر مربوط می شدند و روی قرقره بالا و پایین می رفتند

در سال 1850 آسانسورهای هیدرولیک و بخار معرفی شدند ، ولی اولین اختراع جهانی آسانسور در سال 1852 توسط الیشا اتیس انجام گرفت.

در سال 1853 اولین ترمز ایمنی توسط اتیس ، طی نمایش در محوطه کاخ کریستال بکار گرفته شد و حدود پنج سال بعد ، عملا در بالابر های صنعتی کاربردی شد.

در سال 1880 وزیر زیمنس با بکار گیری موتور الکتریکی ، اولین آسانسور الکتریکی را ابداع نمود و جان روبلینگ با بکار گیری سیم بکسل ، بجای طنای های کنفی ، گام مهمی در رسیدن به آسانسورهای پیشرفته امروزی برداشت.

یکی از عمده ترین تغییرات در آسانسورهای کششی را می توان ، بکارگیری الکترو موتور های بدون گیربکس ( گیرلس ) دانست که بعد از سال 1900 اتفاق افتاد و دسترسی به سرعت های بالا را امکان پذیر ساخت.

تاریخچه آسانسور در ایران

صنعت آسانسور در ایران قدمتی 80 ساله دارد.

ظاهرا اولین آسانسور ها در پالایشگاه آبادان ، و سپس در باشگاه افسران و کتابخانه ملی ایران نصب شدند .لیکن دوران رشد صنعت آسانسور در ایران را باید از سال 1335 به بعد دانست .

ابتدا آسانسورها بصورت پکیج و بسته بندی و کامل وارد ایران می شد ، ولی از سال 1345 بعضی کارگاه های در و کابین شروع به کار نمودند و در سال 1350 کلنگ ساخت اولین کارخانه آسانسور سازی ایران با نام ایران شیندلر در زمینی به مساحت چهل هزار متر مربع واقع در شهر صنعتی البرز قزوینی به زمین زده شد و در سال 1353 این کارخانه با ظرفیت اولیه 400 دستگاه آسانسور تحت لیسانس شیندلر سوئیس به بهره بری رسید .

همچنین در همان ایام کارخانه سازنده قطعات آسانسور با نام تسلا و کارخانه آسانسور و پله برقی که بعدا تحت لیسانس هاوس هان آلمان قرار گرفت ، شروع به تولید نمودند .

و همچنین شرکت اتیس آمریکا و امباریای اسپانیا نیز اقدام جهت تاسیس کارخانه تولید آسانسور نمودند که پس از انقلاب به جهت خروج بعضی از سرمایه داران و نیز تحریم اقتصادی ، هیچکدام نتوانستند بطور فعال بکار خود ادامه دهند . هم اکنون قریب 3000 شرکت نصب و سرویس ، ونزدیک به 500 کارگاه کوچک و بزرگ ساخت در و کابین و قطعات مختلف در سراسر ایران مشغول بکارند . و تعدادی نیز نمایندگی آسانسور های وارداتی را دارند .